Zimowe treningi autem

trening poslizgow na parkinguChoć policja tępi kierowców ślizgających się autami po pustych parkingach, to amatorów takich rozrywek wciąż nie brakuje. W tym roku pierwszy śnieg ma spaść już w listopadzie i najpewniej od tego miesiąca zaczną się parkingowe zabawy.

Pusty parking, auto i ślizgawica

Zimą nie trudno wprowadzić auto w poślizg, właściwie trudno jest tego nie zrobić. Żeby rozpocząć taką zabawę naprawdę nie potrzeba wiele. Najpierw jednak należy się upewnić czy nikomu nie zrobimy krzywdy i czy na terenie parkingu nie ma wystających elementów, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Czy aby na pewno tylko zabawa?

Choć duże centra handlowe i policja są zdecydowanymi przeciwnikami takich rozrywek, to powinni przyznać, że nie jest to tylko i wyłącznie zabawa. Takie poślizgi kontrolowane dają pewne pojęcie o zachowaniu pojazdu po utracie przyczepności. Ktoś, kto ślizgał się wcześniej, podczas zdarzenia na drodze nie wpadnie w panikę i będzie wiedział co robić lub przynajmniej czego nie powinien. Nikt nas nie uczy na kursach jak zachować się podczas poślizgu, dlatego musimy jakoś nadrabiać te braki wiedzy i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz