Zima – męczarnia dla kierowców oraz ich aut

Zima to czas, który bardzo źle kojarzy się większości kierowców. Opady atmosferyczne, minusowe temperatury oraz zasypane drogi – to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nich czekają. Również samo auto źle znosi taką zimową aurę, nic więc dziwnego, iż w tym czasie najczęściej odmawia współpracy.

Najczęstsze awarie

Oczywiście, ze względu na tak niskie temperatury, na uszkodzenia narażone są akumulatory – szczególnie takie, które mają już swoje lata. Im mniej jeździmy zimą, tym mniej mogą się naładować, a co za tym idzie – częściej całkowicie się rozładowują. Bardzo niskie temperatury, mogą również przyczynić się do tego, iż czasem po nocy, bądź całodniowym postoju akumulator jest rozładowany – nic dziwnego, testy dowodzą, iż zimą wydajność naszych akumulatorów spada o prawie 50%!

Inne usterki

Oprócz akumulatora, na uszkodzenie zimą narażone są między innymi takie części auta jak: rozrusznik, oraz nasze opony. Jeżeli nie chcemy, aby rozsadziło nam zbiornik na płyny, konieczna jest wymiana płynów do spryskiwaczy i do chłodnicy, z letniego na zimowy. Niestety zimy nie można wypędzić szybciej niż sama nie zechce się skończyć, jednak nie wszyscy na nią narzekają! Niemal każdy producent części samochodowych odnotowuje znaczny wzrost przychodów podczas tej pory roku, to on bowiem wyposaża warsztaty samochodowe!

Dodaj komentarz