Dużo podróżujesz, czy też wsiadasz do samochodu jedynie okazjonalnie? Niezależnie od tego, czy jesteś „niedzielnym kierowcą”, czy też auto jest Twoim drugim domem, powinieneś zadbać o przyjemny zapach w swoim pojeździe. Wiemy, co może być Ci pomocne!

Klasyka odświeżaczy

Drzewka i inne zawieszki zapachowe są jednymi z najczęściej występujących odświeżaczy. Spotyka się je zarówno w pojazdach starszych osób, jak i nowoczesnych samochodach młodych ludzi, pragnących podążać za modą. Trzeba przyznać, że „prototypy” tego rodzaju zapachów często miały mdlący, a nawet powodujący zawroty głowy zapach. Obecnie jednak, dzięki rozwojowi technologii – przede wszystkim chemii i kosmetologii – zawieszki pachną niemal tak samo, jak naturalne aromaty, których są odpowiednikami. To właśnie jest przyczyną ich niesłabnącej popularności!

Zalety zawieszek

Przede wszystkim zawieszki zapachowe nie wymagają „obsługi”. Po prostu wiesza się je w aucie, a one same wydzielają pożądany zapach. Jest to istotne, kiedy jest się kierowcą i nie ma się możliwości używania na przykład odświeżacza w aerozolu. Zawieszki zajmują mało miejsca, zatem nadają się nawet do bardzo małych, miejskich samochodów. Wiele zawieszek ma również ciekawy kształt, dzięki czemu nie dość, że pięknie pachną, to jeszcze stanowią ozdobę Twojego samochodu.  Drzewka i zawieszki mają również bardzo prozaiczną zaletę – są one w większości niedrogie! Już za parę złotych możesz uczynić swoje auto pachnącym świeżością na wiele tygodni.

Jak wybrać odpowiedni zapach?

Choinki i zawieszki zapachowe coraz bardziej (a niekiedy wprost do złudzenia) przypominają naturalne aromaty. Wybierając odpowiedni zapach, zastanów się więc, jaką wonią po prostu lubisz oddychać – preferujesz mocne zapachy kwiatowe, czy może te delikatne, przypominające na przykład słodycze? Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby mieć w zanadrzu różne zawieszki i stosować je naprzemiennie w zależności od nastroju czy pory roku. W sezonie letnim chętniej sięgamy bowiem po zapachy lekkie i świeże, a zimą – korzenne, przywodzące na myśl świąteczne ciepło.

Czy powyższe informacje na temat zawieszek zapachowych Cię przekonały? Jeśli tak, nie zastanawiaj się dłużej i wybierz ten jedyny (lub kilka „jedynych”) zapach, który odtąd będzie Ci towarzyszył w podróży!

Dodaj komentarz