Samodzielne pranie tapicerki w aucie

Posiadając własne auto, musimy o nie dbać i pielęgnować. Niestety, choćbyśmy nie wiadomo jak często je czyścili i porządkowali w nim, w końcu będziemy musieli przyznać, że tapicerka w nim wymaga odświeżenia i wyprania. Wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów, którzy odpowiednim sprzętem dokładnie wypiorą wnętrze naszego auta. Są jednak i tacy, dla których pranie tapicerki nie ma tajemnic!

Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim, musimy uzbroić się w dużo cierpliwości oraz w wiele wolnego czasu. Pranie tapicerki to zajęcie czasochłonne, które wymaga skrupulatności i dokładności bowiem niedokładnie czyszczenie kończy się jeszcze gorszym efektem końcowym. Prania tapicerki wbrew pozorom nie rozpoczynamy od zmoczenia siedzeń czy podsufitki, ale od dokładnego odkurzenia całego wnętrza. Aby zrobić to jak najdokładniej, warto zaopatrzyć się w inne końcówki do odkurzacza, to znaczy w cienkie i długie końcówki, które pozwolą na odkurzenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Do prania tapicerki powinniśmy kupić specjalistyczny detergent, który będzie się dobrze pienił. Warto kupić również dobrej jakości szczotkę, która nie będzie miała twardego włosia – wówczas nie będziemy musieli się stresować że nasze tapicerka ulegnie zniszczeniu. Pamiętajmy, że nie możemy zbyt mocno namoczyć tapicerkę, bowiem będzie to ze szkodą dla samej tapicerki oraz podsufitki.

Dodaj komentarz