Racing sims, czyli jak poczuć adrenalinę?

Rajdy WRC przyciągają miłośników motoryzacji. Co roku typowany jest nowy mistrz świata. Rajd składa się z kilku etapów, które różnią się trasą i nawierzchnią. To po czym jeździ samochód ma znaczenie – różne samochody zachowują się różnie.

Jak czuć to samo?

Ci, którzy mogą sobie pozwolić, oglądają rajdy na żywo. Większość jednak śledzi losy ulubionych kierowców, siedząc na kanapie. To nie to samo – brak kurzu, konkursów, których wygrana pozwala przejechać się sportowym autem. Jest jednak wygodnie. Jak jednak poczuć klimat rajdu bez narażania życia czy zdrowia? W końcu niejeden facet marzy o tym, by zasiąść za kierownicą takiej „bryki” i czuć adrenalinę. Kierowca rajdowy musi być jednak naprawdę dobrze wytrenowany – jazda terenowa jest czymś innym niż uczestniczenie w ruchu ulicznym.

Racing sims

Racing sims dla profesjonalistów i amatorów

Miłośnicy motoryzacji mogą spróbować racing sims. Symulacja jazdy bywa naprawdę wciągająca. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, że jazda przypomina tę prawdziwą, a kierowca może nawet poczuć drżenia na wybojach. Maszyna wiernie odwzorowuje prawdziwy samochód, jednak posiada jedną wadę. Racing sims to drogi sprzęt, który lepiej wypożyczać niż kupować samodzielnie. Technologia wykorzystywana jest między innymi do treningu przyszłych kierowców, dlatego też jakość jazdy jest dobra. Najważniejsze jest jednak to, że racing sims pozwalają na prawdziwe emocje podczas nieprawdziwej jazdy, która nie skończy się utratą zdrowia…

Dodaj komentarz