Uwielbiam wszystkie targi starocie, a w Polsce jestem częstym gościem na Moto Weteran Bazar. Dlatego Anglia jest dla mnie targowym rajem, a dla Was przygotowałem przewodnik must see 🙂 Jeśli nie lubisz mebli marki „IKEA” lub po prostu nie chcesz wydawać dużo pieniędzy koniecznie wybierz się na jeden z angielskich targów staroci.

Wyprzedaże garażowe to domena USA. W Wielkiej Brytanii ich odpowiednikiem są sobotnio-niedzielne targi, zwane car boot sales. Co można na nich kupić? Niemal wszystko: od starych mebli, które pretendują do miana antyków, unikatowych płyt i książek przez przyniszczone przedmioty, które po prostu znudziły się ich właścicielom, aż po niemal nowe sprzęty, które po prostu okazały się kiepskim wyborem lub źle trafionym prezentem. Nazwa targów wzięła się od sposobu, w jaki towar jest eksponowany, bo zwykle sprzedaż odbywa się prosto z otwartego bagażnika samochodu. Ci, którzy mają więcej rzeczy posiłkują się rozkładanymi stolikami. Miejsca, w których odbywa się car boot pozostają niezmienne od lat. I tak na przykład w pierwszą niedzielę miesiąca, poza styczniem, w Londynie odbywa się Chiswick School Car Boot Sale (obok Chiswick School na Burlington Lane). Wysokiej jakości towary możesz zdobyć w każdą niedzielę miesiąca na Hewitts Farm (Orpington, Hewitts Farm, Court Rd, Orpington) w Kent, do którego możesz dojechać pociągiem. Z dużym wyborem spotkasz się w każdą niedzielę i poniedziałki wolne od pracy, w sezonie od kwietnia do września na Cuffley (north of Potters Bar at the junction of Cattlegate Rd and Northaw Rd, EN6, Potters Bar). Niektóre z car boot sale mają nawet strony internetowe (www.eventsatschool.com/chalgrove i www.countrysidepromotions.co.uk)

Petticoat_Lane_Market

Petticoat Lane Market

Drugim sposobem na dokonanie niecodziennych zakupów w okazyjnych cenach są tradycyjne pchle targi. I tak na przykład Brick Lane (Aldgate East station) to jedno z najbardziej kolorowych targowisk w Londynie. Jest to ulubione miejsce wśród młodych Londyńczyków, którzy poszukują używanych mebli, oryginalnych ubrań, czy perełek sztuki. Jednym z największych pchlich targów jest Portobello Market (Portobello Road, Ladbroke Grove station). Poza starociami można tu kupić także warzywa i owoce. Niestety, jego popularność wpływa na ceny, które są mocno zawyżone.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Portobello

 

Kolejny, o którym warto wspomnieć to Covent Garden. Miejsce bardziej pociągające turystycznie, niż pod kątem zakupów w atrakcyjnych cenach. Dla tych, którzy poszukują nowych, ale tanich rzeczy, rajem okaże się Petticoat Lane Market, Middlesex Street (Liverpool Street / Aldgate / Aldgate East metro).

Wymienione powyżej miejsca, w których odbywają się car boot sales i pchle targi to tylko odsetek tego, z czym można spotkać się w Anglii. Nawet jeśli nie uda Ci się znaleźć innych, to dzięki tym, na pewno zaoszczędzisz wiele pieniędzy. Targi staroci to doskonały sposób nie tylko na znalezienie czegoś dla siebie, ale również na zdobycie niecodziennych (i niedrogich) prezentów dla Twoich najbliższych, którzy zostali w Polsce. Sam pomyśl, jaką radość zrobisz im, kiedy dostaną od Ciebie paczkę (w nadaniu może Ci pomóc portal AngliaPolska.pl) z pięknymi drobiazgami, których w Polsce nie zdobyliby za żadne pieniądze.

Dodaj komentarz