Renowacja to żmudna praca. Optymistyczny czas odrestaurowania zniszczonego auta to pół roku, czasami rok. A co powiecie o 15-letniej renowacji? Przedstawiamy wam niezwykłą historię dwóch osób ? ojca i syna, którzy postanowili odnowić Peugeota 402 Eclipse. Gdy w 1987 roku kupowali ,,kupę” złomu obiecali właścicielowi że przywrócą dawną świetność pojazdu, a gdy zakończą pracę zaproszę go by obejrzał efekty.

peugeot 1

 

peugeot 2

Peugeot był istnym wrakiem. Wszędzie gdzie się tylko spojrzało widać było rdzę. Prace renowacyjne rozpoczęli od podwozia i układu napędowego. Jako, że samochód nie był zbyt często używany niektóre elementy wystarczyło oczyścić i nasmarować. Przez 6 lat kompletowali niezbędne części do samochodu. Ciekawostką jest sposób w jaki nabyli dach do auta. Otóż podczas jednej z podróży zauważyli ten element służący jako dach do toalet w prywatnym ogrodzie. Udało się zdobyć dach i potrzebne części.

peugeot 3

 

peugeot 4

Z biegiem miesięcy i lat kupa złomu przeistaczała się w konstrukcję prawdziwego auta. Konieczne było kompletne odnowienie wnętrza. W czerwcu 2001 roku nadszedł niezwykły moment ? malowanie auta na oryginalny kolor.

peugeot 5

 

peugeot 6

21 lipca 2012 zorganizowano specjalne spotkanie z byłym właścicielem pojazdu oraz osobami biorącymi udział w renowacji. Po 15 latach Peugeot 402 Eclipse wyglądał jak gdyby wyjechał przed chwilą z linii produkcyjnej.

peugeot 7

 

peugeot 8

 

peugeot 9

 

źródło zdjęć: ujarani.com

Dodaj komentarz