Październik zbierają żniwo wśród kierowców

pazdziernik zbiera zniwoJesień co roku obfituje w wypadki i stłuczki samochodowe. Ostatni tragiczny wypadek pod Nowym miastem nad Pilicą jest jedynie potwierdzeniem tej tezy. W październiku ginie wiele osób na polskich drogach, znacznie więcej niż w pozostałych miesiącach.

Zimno i mokro

Październik jest bardzo zdradzieckim miesiącem dla kierowców, nie jest na tyle zimno, aby na drogach pojawiał się lód, ale nie jest również na tyle ciepło, że auto zatrzymuje się tak jak latem. Kierowcy zapominają o tym, ze nawierzchnia jest mokra, asfalt oraz opony znacznie zimniejsze i jeżdżą tak jak latem. Temperatura ma ogromne znaczenie w przypadku hamowania, jednak nikt o tym nie pamięta kiedy siedzi za kierownicą.

Mgła

Kolejnym elementem przemawiającym za ostrożnością w jesiennych miesiącach jest często występująca mgła. Wielu kierowców nie widzi a wyprzedza, podczas mgły mamy ograniczoną widoczność, a niektórzy kierowcy zachowują się jak 2 letnie dzieci, które nie widząc przedmiotu, uważają że go nie ma. Bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Dodaj komentarz