Nowoczesne auta terenowe nadają się jeszcze w teren?

prawdziwe auto terenoweW erze suwów, które radzą sobie z podstawowymi nierównościami terenu, są pojemne i wygodne, nie ma już miejsca dla niszowych ostrych terenówek. Takie marki jak Land Rover czy Jeep już dawno zapomniały o produkcji silnych i wytrzymałych potworów łykających teren bez problemów.

Nowoczesna terenówka

Producenci aut terenowych pozazdrościli swoim kolegom zajmującym się limuzynami i przerobili auta terenowe na wysoko jeżdżące ?kanapy?. Nowoczesna terenówka jest przepełniona elektroniką, ESP, ABS, nawigacja GPS, automatyczne dostrajanie zawieszenia, elektryczne fotele, nawet telewizja satelitarna. Czy taki jeżdżący komputer przetrwa pobyt w amazońskiej dżungli? Na pewno nie. Auta te są stworzone jedynie do blichtru w miejskiej dżungli, do której zresztą zupełnie nie pasują.

Jazda terenowa

Prawdziwi pasjonaci jazd terenowych nie korzystają z takich nowoczesnych świecidełek. Prawdziwe auto terenowe to wielkie kola, mocny silnik, zapach ropy i niewygodny fotel. W prawdziwym terenie wszystkie elektroniczne zabawki mogą jedynie przeszkadzać. Nikt nie naprawi w błocie zepsutego elektrycznego fotela, nawet nie wymieni żarówki bez pomocy serwisu. Prawdziwe auta terenowe to Hummer H1 czy nieśmiertelne UAZ-y.

Dodaj komentarz