Nauka jazdy jeszcze w liceum

Mówi się, że nauka jazdy za młodu jest łatwiejsza niż w dorosłym życiu. Niestety w tej teorii jest wiele prawdy. Leszno wykonało badania, które udowodniły, że młodzi ludzie częściej i łatwiej zdają egzamin na prawo jazdy. Dlaczego?

Młody kierowca to bystry kierowca?

Czynników jest kilka. Młodzi ludzie często przyzwyczajeni są do nauki. Wiele nastolatków czeka na moment ukończenia pełnoletności, by móc zapisać się na kurs nauki jazdy, który pozwoli im pożyczać auto od rodziców. Ci, którzy mieszkają poza miastem liczą na to, że będą mogli się wyrwać. Samochód oznacza samodzielność, a prawo jazdy krok w dorosłość. Ryzyko, jakie podejmują wydaje im się mniejsze, niż osobie po trzydziestce, która najczęściej ma już rodzinę. Wówczas umiejętności nauki majeją.

nauka jazdy leszno

Z czasem coraz mniej czasu

Obowiązki jakie takie jak praca utrudniają naukę. Jazdy po pracy są mniej efektowne, ponieważ przyszły kierowca może być zmęczony. Zdaje sobie również sprawę z tego, że nauka jazdy wymaga skupienia i cierpliwości, a tej często mu brak. Prowadzenie auta, w którym znajduje się rodzina to odpowiedzialność, jakiej nie maja często nastolatki. Dla nich nauka jazdy to kolejna klasówka – uczą się w szkole, więc łatwiej im przyswoić nową wiedzę i umiejętności. Z czasem taka zdolność zanika, dlatego faktycznie lepiej zdawać egzamin na prawo jazdy w czasie, kiedy umysł jest bardziej chłonny. Dodatkowo kiedy człowiek już się ustatkowuje – zazwyczaj brakuje mu czasu. A ten do nauki jazdy jest niezbędny.

Dodaj komentarz