Motocykl ? pasja nie dla każdego

motocykle pasja nie dla kazdego

Jednoślady to jedne z ulubionych pojazdów młodych ludzi. Stosunek ceny motocykla do jego osiągów jest znacznie korzystniejszy niż w przypadku aut. To właśnie dlatego młodzi ludzie szukający mocnych wrażeń, chętnie kupują te pojazdy i często przez to giną. Jednak to nie tylko młodzi jeżdżą na motocyklach.

Kto jeździ na motocyklach

W bardzo dużym uproszczeniu kierowców jednośladów można podzielić na trzy grupy: młodych gniewnych, ludzi w średnim wieku przeżywających drugą młodość i tych po prostu kochających motocykle. Dwie ostatnie grupy sprawiają najmniej problemów na drogach, a raczej są ofiarami nieodpowiedzialnych kierowców aut.

Młodzi gniewni, problemowi

Głód adrenaliny i brak wyobraźni często prowadzą do niepotrzebnych tragedii. Jest to w szczególności widoczne właśnie wśród motocyklistów. Nie trzeba przecież gnać na łeb na szyję, aby dojechać jak najwcześniej. Motocykl tak czy siak wcześniej dojedzie do celu niż auto, nie warto dla kilku sekund narażać życie. Rozwaga ratuje życie, osoby bez niej nie powinny wsiadać na motocykl. Kolejną sprawą jest fakt, że motocykle wymagają znacznie częstszych przeglądów i ze względu na ich budowę należy bardzo dbać o ich sprawność techniczną. Choć motocykle są tanie, to ich utrzymanie często jest droższe niż auta i dlatego młodzi motocykliści często z oszczędności nie dbają o motocykl.

Dodaj komentarz