Czego uczymy się w czasie kursu jazdy?

Osoby, które chcą uzyskać prawo jazdy, muszą przejść odpowiedni kurs, który przygotuje je do zdania egzaminu. W czasie kursu zdobywa się wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które umożliwią prowadzenie samochodu. A co dokładnie obejmuje taki kurs?

 

Część teoretyczna i praktyczna

Kurs na prawo jazdy składa się między innymi z zajęć teoretycznych. Poznajemy wtedy zasady ruchu drogowego – poznajemy znaki i poszczególne przepisy. Uczymy się w jaki sposób i w jakich sytuacjach należy je stosować. Dowiadujemy się również jakie są konsekwencje ich lekceważenia. Zajęcia teoretyczne wiążą się również z wykonywaniem różnych zadań oraz testów. A co powiedzieć o zajęciach praktycznych? W ich trakcie uczymy się jak prowadzić samochód. Wykonujemy poszczególne czynności – od ruszania, hamowania, skręcania, aż po parkowanie czy cofanie. Takie zajęcia najpierw odbywają się na placu manewrowym, a następnie na normalnych drogach. Trzeba bowiem zdobytą wiedzę zastosować w praktyce. W czasie kursu jazdy poznajemy też zasady udzielania pierwszej pomocy. Niektóre osoby muszą przejść odpowiednie badania psychologiczne czy psychotesty. Kurs jazdy jest zatem bardzo ważny.

Wybór szkoły jazdy

Na taki kurs zapisujemy się w szkole jazdy. Musimy jednak wybrać odpowiednią placówkę. Czym się kierować? Warto sprawdzić ile kosztuje kurs w danej szkole. Zwracajmy też uwagę na opinię danej szkoły, dowiedzmy się ile osób zdaje egzamin. Niekiedy warto zapytać znajomych, jaką szkołę, by polecili. Dopiero wtedy podejmijmy ostateczną decyzję.  

Dodaj komentarz