Busy do Niemiec wstrzymane

Neofaszyści z Niemiec podpalili jeden z autobusów, jaki stał na postoju. Wiele osób zostalo rannych, zginęło jedno dziecko, które w panice wskoczyło w ogień. Ta tragedia przypomina o tym, że historia polsko-niemiecka jest napiętnowana i taka pewnie pozostanie. Choć stosunki zostały uznane za neutralne, to jednak przestępstwo, jakie dopuścili się Niemcy daje do myślenia…

Niemcy nie będą przyjaciółmi

Busy do Niemiec kursują na linii Polska – Niemcy niemal codziennie, ponieważ jest to popularne miejsce pracy Polaków, którzy szukają lepszych zarobków. Wiele ludzi odwiedza Berlin w celach turustycznych lub po to, by, jak mówią, „polubić ten kraj”. Polityka poprawności osiągnęła jednak kres, po tym, jak grupa Niemców świadomie podpaliła polski autobus.

busy do Niemiec

http://www.germantrucksimulator.org

Ciągłość historii…

Takie zdarzenie nie pozostanie bez echa. Tranport do Niemiec z pewnością straci na popularności, poneiważ mało kto obecnie jest chętny do opuszczania kraju. Polski bus, który na chwilę zatrzymal się na poboczu na żądanie podróżuujących, został podpalony przez Niemców, którzy najprawdopodobniej śledzili go, czego dowodzą również kamery, które nagrały jak niemiecki samochód jedzie bezpośrednio za autokarem już za granicą niemiecką. Takie przywitanie Polaków przez Niemców zostało nagłośnione zarówno w polskiej, jak i niemieckiej prasie, która oficjalnie przeprasza za to wszystkich Polaków. Być może tragedia nie byłaby tak nagłaśniana, gdyby nie historia polsko-niemiecka, która nie była transparentna. Losy Polaków zabitych przez Niemców pozostają jednak wciąż w sferze tabu. Miejmy nadzieję, że nadejdzie kres niemiecko-polskiej nienawiści.

Dodaj komentarz