Salon w Genewie obfitował niezwykłymi prezentacjami samochodów. Nasz wzrok przykuł Bentley EXP 10 Speed 6. Brytyjski producent choć nie wypuścił od wielu miesięcy samochodu koncepcyjnego, ten okazał się wręcz perfekcyjnym pojazdem. Mamy nadzieję, że jego wersja produkcyjna nie będzie znacząco odlegała od modelu zaprezentowanego w Genewie.

bentley-exp-10-speed-6-2

Sylwetka EXP 10 Speed 6 nawiązuje do wcześniejszego modelu Continental ? przednie reflektory, kratownicowa osłona chłodnicy. Wersja koncepcyjna wyróżnia się rozmiarem, jest ona znacząco mniejsza od swoich poprzedników ze stajni Bentleya.

bentley-exp-10-speed-6-3

Karoseria auta została polakierowana na klasyczną brytyjską zieleń. Również wnętrze wzbogacono o skórzane dodatki na desce rozdzielczej i drzwiach w kolorze zieleni. Część elementów wykonano z drewna wędzonej wiśni, miedzi i aluminium. Szczególnie interesującą częścią wnętrza jest środkowa konsola nawiązująca do rozwiązań stosowanych w dawnych samochodach wyścigowych Bentleya. U góry konsoli umieszczono dotykowy wyświetlacz pełniący rolę centrum sterowania systemem multimedialnym.

bentley-exp-10-speed-6-4

Bentley nie podał żadnych informacji o jednostce napędowej, ani osiągach modelu EXP 10 Speed 6.

źródło zdjęć: autokult.pl

Dodaj komentarz